פורום מחזור מד-דליק =)
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

מדריך תיאוריה +סולמות

2 posters

Go down

מדריך תיאוריה +סולמות Empty מדריך תיאוריה +סולמות

הודעה  אורי דמארי Sun Jul 26, 2009 10:43 pm

טוב אז ככה,תמיד רציתי לדעת תיאוריה ולבנות סולמות אבל בחיים לא היה מידע כזה באינטרנט שמסביר לך ממש איפה כל תו על הגיטרה והיה עוזר ממש
עד שהחלטתי לקנות ספר תיאוריה ששם היה רשום :מי פה פה דיאז סול סול דיאז לה סי במול סי דו דו דיאז רה מי במול , ואז הבנתי סוף כל סוף איפה כל תו נמצא על הגיטרה אחרי הרבה זמן של מאמצים , והחלטתי לכתוב פה הכל עד שריג 21 כי אני יודע שרוב הגיטרות זה עד 21 שריגים אבל תוכלו להמשיך לבד כמו התבנית שרשמתי מקודם..,
אני לא רוצה שיהיו ילדים כמוני שלא ידעו איפה כל תו על הגיטרה ואין הסבר מקצועי לזה וכך לא ידעו לעשות סולמות והכל , ואני בטוח שיש הרבה כאלה,
אז ריכזתי את כל התיאוריה הבסיסית שכל אחד חייב לדעת..,ורשמתי במשך שעה וחצי בערך כל תו על הגיטרה עד סריג 21 לכם מה שנותר זה לקורא לזכור,ואז לבנות סולמות :],
גם אני עדיין קורא את זה ומנסה לזכור איפה כל תו,ולבנות סולמות ..
תהנו.. אם תוסיפו ללינקיה זה יעזור להרבה ילדים שצריכים את זה :]..

מיתר 1 פתוח = מי , סריג 1 - פה, סריג 2 - פה דיאג , סריג 3 - סול , סריג 4 - לה במול , סריג 5 - לה, סריג 6 - סי במול , סריג 7 - סי , סריג 8 - דו , סריג 9 - דו דיאז , סריג 10 - רה , סריג 11 - מי במול , סריג 12 - מי , סריג 13 - פה , סריג 14 - פה דיאז , סריג 15 - סול , סריג 16 - סול דיאז , סריג 17 - לה , סריג 18 - סי במול , סריג 19 - סי , סריג 20 - דו , סריג 21 - דו דיאז

מיתר 2 פתוח = סי , סריג 1 - דו , סריג 2 - דו דיאז , סריג 3 - רה , סריג 4 - מי במול , סריג 5 - מי , סריג 6 - פה , סריג 7 - פה דיאז , סריג 8 - סול , סריג 9 - סול דיאז , סריג 10 - רה , סריג 11 - מי במול , סריג 12 - סי , סריג 13 - דו , סריג 14 - דו דיאז , סריג 15 - לה , סריג 16 - סי במול , סריג 17 - סי , סריג 18 - דו , סריג 19 - דו דיאז , סריג 20 - רה , סריג 21 - מי במול

מיתר 3 פתוח = סול , סריג 1 - סול דיאז , סריג 2 - לה , סריג 3 - סי במול , סריג 4 - סי , סריג 5 - דו , סריג 6 - דו דיאז , סריג 7 - רה , סריג 8 - מי במול , סריג 9 - מי , סריג 11 - פה , סריג 10 - פה , סריג 11 - פה דיאז , סריג 12 - סול , סריג 13 - סול דיאז , סריג 14 - לה , סריג 15 - סי במול , סריג 16 - סי , סריג 17 - דו , סריג 18 - דו דיאז , סריג 19 - רה , סריג 20 - מי במול , סריג 21 - מי

מיתר 4 פתוח = רה , סריג 1 - מי במול , סריג 2 - מי , סריג 3 - פה , סריג 4 - פה דיאג , סריג 5 - סול , סריג 6 - סול דיאז , סריג 7 - לה , סריג 8 - סי במול , סריג 9 - סי , סריג 10 - דו , סריג 11 - דו דיאז , סריג 12 - רה , סריג 13 - מי במול , סריג 14 - מי , סריג 15 - פה , סריג 16 - פה דיאז , סריג 17 - סול , סריג 18 - לה במול , סריג 19 - לה , סריג 20 - סי במול , סריג 21 - סי

מיתר 5 פתוח = לה , סריג 1 - סי במול , סריג 2 - סי , סריג 3 - דו , סריג 4 - דו דיאז , סריג 5 - רה , סריג 6 - מי במול , סריג 7 - מי , סריג 8 - פה , סריג 9 - פה דיאז , סריג 10 - סול , סריג 11 - סול דיאז , סריג 12 - לה , סריג 13 - סי במול , סריג 14 - סי , סריג 15 - דו , סריג 16 - דו דיאז , סריג 17 - רה , סריג 18 - מי במול , סריג 19 - מי , סריג 20 - פה , סריג 21 - פה דיאז

מיתר 6 פתוח = מי , סריג 1 - פה , סריג 2 - פה דיאז , סריג 3 - סול , סריג 4 - סול דיאז , סריג 5 - לה , סריג 6 - סי במול , סריג 7 - סי , סריג 8 - דו , סריג 9 - דו דיאז , סריג 10 - רה , סריג 11 - מי במול , סריג 12 - מי , סריג 13 - פה , סריג 14 - פה דיאז , סריג 15 - סול , סריג 16 - סול דיאז , סריג 17 - לה , סריג 18 - סי במול , סריג 19 - סי , סריג 20 - דו , סריג 21 - דו דיאז

* כל מיתר שהוא פתוח הוא אותו תו כמו שהוא בסריג 12
אם תשימו לב התבנית הולכת ככה : מי פה פה דיאז סול סול דיאז לה סי במול סי דו דו דיאז רה מי במול ואז שוב..

דיאז #- חצי טון קדימה
במול b- חצי טון אחורה

סולמות -

תבנית הסולם המינורי - טון, חצי טון, טון, טון, חצי טון, טון, טון.
Am - לה מינור - לה, סי, דו, רה, מי, פה, סול
Bm - סי מינור - סי,לה ,סול, פה#, מי,דו#,רה
Cm - דו מינור - דו, לה#, סול#, פה, רה#, רה,דו
Dm - רה מינור - רה, דו, לה#, לה, סול, פה, ומי
Em - מי מינור - מי, רה, דו, סי, לה,פה#, סול
Fm - פה מינור - רה#, דו#, דו, לה#, וסול#,פה
Gm - סול מינור - סול, פה, רה#,רה,דו,לה#,לה

תבנית הסולם המג'ורי - טון - טון - חצי טון - טון - טון - טון - חצי טון .
A - לה מג'ור - לה,סול#,פה#,מי,רה,דו#,סי
B - סי מג'ור - סי,לה#,סול#,פה#,דו#,רה#מי
C - דו מג'ור - דו,רה,מי,פה,סול,לה,סי
D - רה מג'ור - רה,דו#,סי,לה,סול,פה#,מי
E - מי מגו'ר - מי,רה#,דו#,סי,סול#,פה#,לה
F - פה מג'ור - פה,מי,רה,דו,לה#,לה,סול
G - סול מג'ור - סול,פה#,מי,רה,דו,סי,לה

אורי דמארי
משתמש פעיל
משתמש פעיל

מספר הודעות : 130
Registration date : 24.06.09