פורום מחזור מד-דליק =)
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

מדריך לגיטריסט המתחיל

Go down

מדריך לגיטריסט המתחיל Empty מדריך לגיטריסט המתחיל

הודעה  אורי דמארי Sun Jul 26, 2009 10:41 pm

המדריך לגיטריסט המתחיל

בזמן האחרון אני רואה את התופעה של יותר ויותר גיטריסטים שמתחילים ללמוד , אז חשבתי וחשבתי והגעתי למסקנה שאני יכין בישבילכם מדריך שיוכל לעזור לכם בתקופת ההתחלה וגם קצת אחרי. תהנו.

נתחיל עם הדבר הראשון שצריך כל גיטריסט ,

הגיטרה הראשונה :

בעיקרון ההמלצה הכי טובה היא להתחיל לנגן על גיטרה קלאסית , לא על חשמלית ולא על אקוסטית.
אם אתם שואלים את עצמכם למה ? יש לזה תשובה , כדי להכיר את המבנה של הגיטרה , בישביל התנסות ראשונית ובשביל לדעת מול מה אתה עומד. אך אם אתה מתעקשים להתחיל על חשמלית אז זה בסדר , אבל עצה שלי תתחילו עם קלאסית.

אז בישביל להתחיל לנגן גיטרה אתה צריך גיטרה , גיטרה קלאסית ראשונה אתה יכול לקנות כמעט בכל חנות כלי נגינה. (לא ראיתי חנות כלי נגינה שאין בה גיטרה קלאסית) התקציב שמומלץ להשקיע בגיטרה קלאסית ראשונה הוא עד 400 ש"ח , אך את ההבדל בין הצלילים של גיטרה ב 200 ש"ח לבין גיטרה שמחירה הוא 400 ש"ח הוא לא באמת קריטי ולא באמת נשמע לאוזן.
שאתם קונים איתכם גיטרה תקחו עוד 100 שקלים ככה לטיונר , טיונר הוא מכשיר שכאשר אתה פורט על אחד המיתרים ומניח אותו קרוב הוא מקבל אותו ומציג מה המרחק של הצליל מהצליל הנכון.
ברוב הפעמים שתקנו גיטרה , יתנו לכם איתה ביחד קייס אם לא תבקשו , ואם מבקשים כסף זה ממש גזילה אבל זה לא יעלה מעל 50 ש"ח.

מורה או לא ?

עוד שאלה שנשאלת על ידי רבים היא האם כדאי מבחינה כספית וכללית ללמוד עם מורה , אז אני אישית בפה מלא ותשובה חדה יגיד לכם שכן. מורה ילמד אותכם מהבסיס ועד דברים מסובכים , מורה ילך אתכם לאורך כל הדרך ויתמוך בכם כל הזמן.
שיעורי גיטרה בעיקרון המחיר שלהם נע בין 60 ש"ח ל100 ש"ח (45 דקות) , יש שיעורים של חצי שעה , יש שיעורים של שעה ויש שיעורים של שלושת רבעי השעה.
ואם יש לכם בעיה מבחינה כספית , תקחו מורה לארבעה-חמישה שיעורים שהוא ילמד אותכם בסיס , כדאי שתבינו מול מה אתה לומדים.

אם אתה לא לומדים עם מורה אני ימליץ לכם על כמה דברים:

1. לקנות ספר גיטרה , זה טוב , זה לפעמים אפילו ממש טוב ואני הייתי ממליץ אם אין מורה.

2. לא לפחד לבקש עזרה מחברים \ ממנו , תמיד לשאול שאלות אם אתם לא יודעים את התשובה אני בטוח שישמחו לעזור לכם.

3. אני ימליץ על הבלוג הזה , יש בו שיעורי גיטרה מעולים למתחילים : http://free-video-guitar-lessons.blogspot.com/

4. ללמוד את האקורדים הבסייסים (בהתחלה) , A , C , D , E , F , G , AM , EM , DM , GM , CM

האם כדאי ללמוד תווים ?

כן , כן ושוב כן. כיום יותר ויותר גיטריסטים מוותרים על חווית התווים ושהמורה שלהם מציע להם ללמוד הם מסרבים , לדעתי זה השטות הכי גדולה שגיטריסט בכל רמה שהיא יכולה לעשות. תווים , זה מה שהמזויקה בנויה ממנו , כמו שפסנתר כמעט אי אפשר ללמוד תווים אני מציע לכם מכל הלב על תוותרו על זה. כמובן , תבקשו מהמורה שלכם ללמוד סולמות גם. (אם הוא לא מלמד אותכם , למרות שאם איני טועה רוב המורים כן מלמדים)
גם על קריאת תווים לדעתי לא צריך לוותר , הכל זה חוויה אחת שלמה. תווים יותר חשוב מטאבים בנגינה , ואפילו שג'ימי הנדריקס לא ידע תווים זה לא אומר שאתם צריכים לוותר על זה.

אה , ועוד שאלה שאני ישמח לענות עליה שהרבה מתחילים בעיקר שואלים - מה ההבדל בין גיטרה קלאסית לאקוסטית ?

ההבדלים בין גיטרה קלאסית לאקוסטית , ההבדל החיצוני כמעט אותו דבר חוץ משהעיצוב של אקוסטית יותר רחב ושמן והצוואר של הגיטרה הקלאסית הוא רחב יותר. תיבת התהודה של הגיטרה האקוסטית גדולה מתיבת התהודה של הגיטרה הקלאסית.
וההבדל הראשי הוא המיתרים , מיתרי הגיטרה הקלאסית עשויים מנילון ואילו מיתרי הגיטרה האקוסטית עשויים ממתכת. לאקסוטית יש גרסאות עם 12 מיתרים , מה שלא יצא לי לפגוש בגיטרה קלאסית.

אורי דמארי
משתמש פעיל
משתמש פעיל

מספר הודעות : 130
Registration date : 24.06.09

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה

- Similar topics